w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, gdy kontakt z drugą osobą to rozmowa przez telefon lub na czacie, gdy klasa to okienka na monitorze, gdy, jeśli już się spotykamy, to prezentujemy zakryte maseczką twarze..., chcemy podzielić się z Wami naszymi przemyśleniami, by, może choć trochę, było łatwiej… Chcemy też, byście mieli z nami łatwiejszy kontakt, mimo, a może właśnie dlatego, że jest on ograniczony.

Pracownicy Zespołu Poradni opracowali różne materiały, które mogą pomóc Uczniom (jeśli zechcą do nich zajrzeć), Rodzicom (jeśli znajdą czas) i Nauczycielom (jeśli wytrzymają jeszcze trochę przed monitorem). Są to prezentacje i wskazówki na naszej stronie www, z którymi możecie się zapoznać, a które poruszają problemy, zgłaszane nam przez Was.

Dostosowujemy też organizację pracy do Waszych oczekiwań. Aktualnie Zespół Poradni – zarówno Poradnia w Żarach, jak i w Lubsku – będzie dostępny dla Rodziców, Uczniów, a także Pedagogów szkolnych i Nauczycieli w każdy piątek od godziny 9.00 do 11.30. Wszyscy pracownicy będą do Państwa dyspozycji, bez wcześniejszego umawiania się. Mamy nadzieję, że Konsultacyjny Piątek pozwoli na szybkie reagowanie pracowników i uzyskanie przez Państwa szybkiego wsparcia w sytuacjach trudnych, kryzysowych.

Równocześnie, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Nauczycieli i  części Rodziców, każdy z psychologów i pedagogów, logopedów, przeznaczył jedną godzinę po południu na kontakt z Wami. I w tej sytuacji, nie jest potrzebne wcześniejsze umawianie się.

Te zmiany w organizacji pracy wprowadzamy do końca kwietnia, mając nadzieję na powrót w tym czasie Dzieci i Młodzieży oraz Nauczycieli do szkół, do bezpośredniego kontaktu. Jeśli rozwiązania te spotkają się z Państwa aprobatą, zainteresowaniem, będziecie z nich korzystać, przedłużymy ich stosowanie.

Wszelkie Państwa uwagi, pomysły, czy zapotrzebowania, są dla nas ważne, dlatego prosimy zgłaszać je na adres mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

                      Z wyrazami szacunku i nadzieją na bezpośredni kontakt?

                                                           Dyrektor Zespołu Poradni

                                                           Lucyna Hoffmann-Czyżyk

Materiały do pobrania: 

 

Dyżury nauczycieli

Porady dla uczniów i rodziców

Wsparcie rozwoju emocjonalnego

Depresja

Jak motywować do nauki zdalnej

Wspieranie motywacji dziecka w warunkach nauki zdalnej

Bezpieczeństwo w sieci