Szanowni Państwo, Rodzice, Opiekunowie, Nauczyciele w okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferuje Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Powiatu Żarskiego. Nasza placówka działa bez ograniczeń, zgodnie z wewnętrznymi procedurami funkcjonowania w stanie epidemii SARS-CoV-2.

Udzielanie bezpośredniej pomocy przez nasze obie poradnie psychologiczno-pedagogiczne polega m.in. na prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Wspieramy także rodziców w rozpoznawaniu potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży oraz w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i wychowawczych.

W okresie ferii, będziemy podejmować dodatkowe działania o charakterze interwencyjnym, w sytuacjach kryzysowych.

Kontakt: 

Poradnia w Żarach: 68 479 43 83, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Poradnia w Lubsku: 68 459 77 33 mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ponadto, dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na ogólnopolską, bezpłatną, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

 

Bezpłatna infolinia 800 080 222